Minuraha Sinu erapooletu abimees rahaasjade korraldamisel
  • Eesti keeles
  • По русски
Minu raha

Log in with Facebook

Facebook

MINU RAHA. KULUD, TULUD JA EESMÄRGID

Oma eelarve koostamiseks, salvestamiseks ja hilisemaks täiendamiseks logi sisse. Sisse logimiseks vali kahe võimaluse vahel: registreerud ja lood endale kasutajanime ja salasõna või logid sisse Facebookiga. Sõltumata sellest, kumba varianti eelistad, näed oma sisestatud andmeid üksnes sina, kui sa just ise oma paroole kellelegi kättesaadavaks ei tee.
NB! Kui oled esimest korda sisse loginud näiteks registreerunud kasutajana ja järgmine kord sisened Facebooki kaudu, siis sa eelmisel korral ehk registreerunud kasutajana salvestatud andmeid ei näe. Seetõttu tasub kogu aeg sisse logida samal viisil!
Kui eelistad mitte sisse logida, siis su andmed ei salvestu, kuid eelarve ridu saad täita ja vormi pdf-formaadis välja trükkida. 

Nõusolek ja põhimõtted isikuandmete töötlemiseks
Finantsinspektsiooni poolt veebilehe minuraha.ee vahendusel (edaspidi Veebileht) pakutava teenuse „Minu raha“ (edaspidi Teenus) kasutamisega kinnitan, et olen tutvunud ja annan nõusoleku mulle kuuluvate isikuandmete töötlemiseks alljärgnevate põhimõtete alusel:

  • Isikuandmete töötlejaks on Finantsinspektsioon (aadress: Sakala 4, Tallinn 15030; telefon: 6680 500; mail: info@fi.ee).
  • Teenuse raames töötleb Finantsinspektsioon Teenuse kasutaja isikuandmeid ulatuses, mis puudutab Teenuse kasutaja enda poolt Teenuse raames sisestatavat ja soovi korral salvestuvat eelarvet (tulud, kulud, prognoosid jms). Käesolev nõusolek on antud kõikide Teenuse kasuta isikuandmete töötlemise kohta mida Teenuse kasutaja on Teenuse kasutamise raames pidanud vajalikuks Teenusesse sisestada.
  • Teenuse raames Teenuse kasutaja poolt info sisestamine ja selle maht on vabatahtlik, nagu ka selle kustutamine. Finantsinspektsioon võib vajadusel kogutud isikuanded kustutada.
  • Andmete töötlemise eesmärgiks on pakkuda teenust, mille kaudu on Teenuse kasutajal võimalik jälgida enda poolt koostatud eelarvet ning analüüsida endaga seotud rahaasju.
  • Finantsinspektsioon võib volitada Teenuse kasutaja isikuandmeid töötlema teisi isikuid või asutusi, eelkõige seoses Teenuse osutamiseks vajamineva tehnilise toega.
  • Finantsinspektsioon järgib isikuandmete töötlemisel isikuandmete kaitse seaduses sätestatud põhimõtteid.
  • Teenuse kasutajal on seoses teda ennast puudutavate isikuandmetega kõik isikuandmete kaitse seadusest tulenevad õigused, sh õigus tutvuda Finantsinspektsiooni poolt Teenuse kasutaja kohta kogutud isikuandmetega, nõuda isikuandmete parandamist, täpsustamist, kustutamist jm. Käesoleva nõusoleku võib Teenuse kasutaja igal ajal tagasi võtta. Nõusoleku tagasivõtmisel ei ole tagasiulatuvat jõudu.
  • Isikuandmete õiguste kohta saab täpsemat teavet isikuandmete kaitse seadusest (www.riigiteataja.ee) või Andmekaitse Inspektsioonist (www.aki.ee).
  • Finantsinspektsioonil on õigus käesolevaid isikuandmete töötlemise põhimõtteid iseseisvalt muuta, teavitades nendest Veebilehe vahendusel.

 

Logi sisse:

Sinu e-maili aadress

Salasõna

Unustasid parooli?

Jäta meelde


Sisse logides kinnitan, et olen tutvunud ja nõustun tingimustega.

Oled uus kasutaja:

Sinu e-maili aadress

Salasõna

korda salasona

Olen tutvunud ja nõustun tingimustega

Asud siin:
Kasulikud abivahendid > Uudised > Puhkus läbi, raha otsas
  • Elu- sündmused
  • Teenused
  • Kui on probleem
  • Kasulikud abivahendid
    • Uudised
    • Ürituste kalender
    • Kalkulaatorid
      • Igapäevaste pisikulude kalkulaator
      • Säästmise kalkulaator
      • Pere-eelarve vorm
      • Pere-eelarve stressitaluvuse kalkulaator
      • Liitintressi kalkulaator
      • Palgakalkulaator
      • Hoiuste kalkulaator
      • Laenukalkulaator
      • Euribori muutuse mõju laenumaksetele
      • Eurokalkulaator
      • Investeeringute kalkulaator
      • Investeerimisfondi tootluse kalkulaator
      • SMS-laenu intressi kalkulaator
      • II samba pensionifondide tasude ja tootluse kalkulaator
      • Liikluskindlustuse kalkulaator
    • Võrdlustabelid
      • Teenustasude võrdlustabel
      • Näidistarbijate teenustasude võrdlustabelid
      • Hoiuste võrdlustabel
      • Krediitkaartide võrdlustabel
      • Tarbimislaenude võrdlustabelid
      • Pensionifondide võrdlustabel
      • Aktsiatehingute teenustasude võrdlustabel
    • Sõnaraamat
    • Korduvad küsimused
      • Küsimused panga- ja investeerimisteenuste kohta
      • Küsimused kindlustamise kohta
      • Küsimused investeerimiskonto kohta
      • Küsimused II samba kohta
      • Küsimused II samba ajutise sissemaksete peatamise teemal
      • Muud küsimused
    • Huvitavat lugemist
      • Uuringud
      • Uurimustööd
      • Finantsaabits
      • Finantskirjaoskuse edendamise programm
      • Koomiksikonkurss "Mina ja raha"
    • Mängud
      • Pane oma teadmised proovile!
    • Õpetajale
    • Võlanõustajale
    • Kontaktandmed
    • Leia huvipakkuv teema ja loe edasi
  • Minu Raha
Uudised Arhiiv

  • 7. juuni 2013

    Rahaasjade ABC välisreisil

  • 31. mai 2013

    Lastel kujunevad rahaga seotud hoiakud seitsmendaks eluaastaks

  • 24. mai 2013

    II samba sissemaksete suurendamist võiksid kaaluda eelkõige kõrgepalgalised naised

  • 6. mai 2013

    Võrdlemine enne otsustamist tähendab otsest rahalist võitu

  • 18. aprill 2013

    Nipid krediitkaardi arukaks kasutamiseks

  • 2013
    • jaanuar
    • veebruar
    • märts
    • aprill
    • mai
    • juuni
    • juuli
    • august
    • september
    • oktoober
    • november
    • detsember
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007
  • 2006
21. august 2012

Puhkus läbi, raha otsas

Paljudel on puhkus selleks aastaks puhatud. Kui puhkuseveetmine tegi su rahakotis puhta töö, siis tasub kiiresti oma rahaasjades inventuur teha, et järgmise palga laekumiseni siiski välja tulla.
 
Esimese asjana tasub sul koostada eelarve. Arvesta välja järgmise palgapäevani eesseisvad vältimatud kulud – peamiselt on nendeks arved. Järelejäänud summa jääb toidule ja muudele kuludele. Jaga see ära palgapäevani jäänud päevade peale ning püüa päevasummast mitte rohkem kulutada. Eelarve koostamise kohta saad lähemalt lugeda siit. 
 
Tõenäoliselt tuleb mõelda ka kokkuhoiuvõimalustele. Säästa aitab näiteks tööpäevadel kohvikus lõunastamisest loobumine ja kodust toidu kaasa võtmine, toidupoes tasuks käia ostunimekirjaga, et vältida spontaanseid oste ning tarvilike asjade ostmata unustamist.  
 
Lisaraha saamiseks tasub oma asjades teha inventuur ning tasuta kuulutusteportaalide kaudu ebavajalikud, kuid korralikud riided, majapidamistarbed jmt maha müüa. 
 
Kui kaalud eelarveaugu lappimiseks laenu võtmist, siis mõtle enne järele, kas muud teed ei ole, sest tarbimislaenu eest tuleb maksta nii lepingutasu kui intressi. Näiteks kui võtad pangast 320 eurot kuueks kuuks, aastaintressiga 18% laenujäägilt, pead iga kuu tagasi maksma veidi üle 56 euro ning kokku maksad tagasi 337 eurot. Lisaks veel lepingutasu, mis võib olla umbes 30 eurot. Tarbimislaenu pakuvad ka arvukad laenukontorid, kus võib laenu kogukulu sinu jaoks olla tunduvalt suurem kui pankades, seda eelkõige kõrgema intressimäära tõttu.
 
Kindlasti ei tasu mõeldagi kiirlaenu ehk SMS-laenu võtmisele, sest nende puhul on probleemiks väga lühike tagasimaksmise aeg, mõnest nädalast mõne kuuni ning väga kõrge intressimäär. Näiteks võib see erinevatel pakkujatel sõltuvalt laenuperioodi pikkusest ja summa suurusest olla nii 400% kui ka üle 900% aastas.
 

Planeeri juba järgmist puhkust 

Selleks, et vältida järgmise puhkuse ajal või järel rahanappusse sattumist, võiks juba praegu tegutsema asuda:
  • Loo endale puhkusefond – kanna iga kuu teatud summa kas eraldi arvelduskontole või kasutus- või kasvuhoiusele, kuhu kogunenud raha kasutad alles järgmise puhkuse ajal. Kui paned alates septembrist iga kuu kõrvale näiteks 20 eurot, on sul järgmise aasta juuliks kogunenud 220 eurot pluss intressid. Selle raha eest saab kolme-neljaliikmeline pere veeta üsna mitu ööd näiteks mõnes turismitalus. Loe kasutus- ja kasvuhoiuse kohta ja võrdle erinevate pankade pakutavaid intressimäärasid hoiuste võrdlustabeli abil.
  • Kuigi tööandjal on kohustus sulle puhkusetasu välja maksta hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust, võite ka teistmoodi kokku leppida. Sul piisab tööandjale avalduse tegemisest, et soovid puhkusetasu kätte saada hoopis järgmisel palgapäeval - nii ei teki sul eelarvesse auku, kui sul on seni olnud probleemiks korraga kätte saadud suurem summa (palk+puhkusetasu) ära kulutada.

  • Elusündmused:
  • Igapäevased rahaasjad
  • Raha kasvatamine
  • Noor
  • Lapsevanem
  • Reis
  • Kodu
  • Auto
  • Pension
  • Teenused:
  • Igapäevased pangateenused
  • Pangakaardid
  • Hoiused
  • Laenud
  • Liising
  • Kindlustus
  • Investeerimine
  • Pension
  • Kui on probleem:
  • Makseraskuste ennetamine
  • Makseraskustes käitumine
  • Töö kaotus
  • Lähedase kaotus ja pärimine
  • Probleem lapse elatisega
  • Probleem pangateenusega
  • Probleem liisinguga
  • Probleem kiirlaenuga
  • Probleem kindlustusega
  • Probleem investeerimisega
  • Petuskeemid
  • Riigikohtu lahendid
  • Kasulikud abivahendid:
  • Uudised
  • Ürituste kalender
  • Kalkulaatorid
  • Võrdlustabelid
  • Sõnaraamat
  • Korduvad küsimused
  • Huvitavat lugemist
  • Mängud
  • Õpetajale
  • Võlanõustajale
  • Kontaktandmed
  • Liitu infokirjaga

     


© FINANTSINSPEKTSIOON

Kasutustingimused

Sakala 4, Tallinn 15030

Tel: 6680 500

Faks: 6680 501

tarbija@fi.ee