Prindi see leht

Petuskeemid

Raha tõmbab alati pettureid ligi. Pettusi on väga erinevaid: võltsloteriid, pangaparoolide välja petmine, pakkumine investeerida ja kiiresti suurt tulu teenida jne. Paraku leidub alati inimesi, kes petturite õnge lähevad. Põhjusi võib olla erinevaid: inimene on rahahädas ja loodab lubatud suure teenimisvõimaluse abil oma probleemid lahendada või ollakse lihtsalt liiga sinisilmsed. Petturid suudavad tavaliselt endast väga usaldusväärse mulje jätta, olles viisakad, lahked, kasutades ametlikke kirjablankette jne. Samuti kiirustatakse inimest tagant, et investeerimisotsus tuleb kohe langetada, sest on teisigi huvilisi vmt.

Mõtle realistlikult!Kui pakkumine tundub liiga hea, et tõsi olla, siis tõenäoliselt nii ongi - tegemist on hoopis pettusega, mitte võimalusega kiiresti rikkaks saada.


Tavaliselt pakuvad petturid midagi väga ahvatlevat. Näiteks: 

  • Tuleb teade, et sa oled võitnud loteriil või rahalise auhinna, kuigi sa ei ole sellisest loteriist ega loosimisest kunagi osa võtnud.
  • Tehakse eksklusiivne ettepanek just sulle osaleda äris, mis kindlasti teenib kiiresti korraliku kasumi.
  • Pakutakse võimalust teenida kergesti väga suur summa selle eest, et sa aitad kanda mitmete miljonite ulatuses raha pakkujate asukohariigist välja.
  • Pakutakse võimalust osaleda investeerimisskeemis, mille tulemusena on võimalik teenida suur summa jne. 

Enamikel juhtudel palutakse pettuse puhul:  

  • Saata sul mingi summa ettemaksuna – kas teenustasuna või muu näiliselt vajaliku maksuna. Nimekiri põhjustest, miks peaks raha ette ära maksma, on lõputu. Reeglina tähendab ettemaksu küsimine võimalikku pettust.
  • Palutakse edastada isiklikud pangaandmed - arveldusarve number, krediitkaardi number, paroolid jms või isikuandmed.
  • Teatatakse, et enne võidu või preemia kättesaamist pead ostma mingit teenust ja tasuma selle eest ettemaksu.