Prindi see leht

Väärtpaberitehingutega kaasnevad kulud

  • Väärtpaberikonto avamine. Osades pankades võetakse selle eest eraldi tasu, seejuures võivad olla EVK väärtpaberikonto ja nn pangasisese väärtpaberikonto avamine erineva hinnaga. Tasu suurus sõltub panga hinnakirjast. Vaata konto avamise tasusid aktsiatehingute tasude võrdlustabelis.
  • Väärtpaberikonto hooldustasu. See on igakuine tasu, mille suurus sõltub panga hinnakirjast. Hooldustasusid näed panga hinnakirjas ja võrdlustabelis.
  • Tehingutasud. Aktsiaid ostes või müües tuleb maksta teenustasu. Kuna aktsiatehingute tasude suurus võib pankades erineda ligi kahekordselt, on kasulik enne tehingute tegemist erinevate pankade tasusid võrrelda.
    Investeerimisfondide osakuid soetades pead arvestama igakuise fondi valitsemistasu ning ostmisel-müümisel väljalaske- ja tagasivõtmistasuga. Lisaks on fonde, kes võtavad ka edukustasu. Tehingutasusid näed hinnakirjas ja võrdlustabelis.
  • Maksustamine. Kui müüd aktsiaid või investeerimisfondide osakuid ning teenid kasumit, pead kasumilt maksma tulumaksu. Tulumaksukohustust saad edasi lükata, kui kasutad investeerimiseks investeerimiskonto süsteemi.