Lisaks autoga seotud kuludele nagu kütus, auto hooldus, remont jne, tuleb sõidukit liisides arvestada ka muude ühekordsete või igakuiste kuludega.
- Lepingutasu. Autoliisingu vormistamisel tuleb tõenäoliselt maksta lepingutasu, mis on määratud protsendina liisingusummast või on fikseeritud summa.
- Igakuine liisingumakse sõltub esimesest sissemaksest, intressimäärast, liisinguperioodi pikkusest ja auto jääkväärtusest.
- Kindlustus. Sõidukile tuleb vormistada lisaks kohustuslikule liikluskindlustusele ka kaskokindlustus. Liisinguandja võib pakkuda võimalust tasuda kohustusliku liikluskindlustuse ja kaskokindlustuse eest koos igakuise liisingmaksega. Uuri, kas see võib sulle kaasa tuua lisakulusid. Näiteks kui liisinguandja pakub võimalust tasuda aastase kindlustuspoliisi eest igakuiste maksetega, võib ta selle eest soovida lisatasu (nn finantseerimistasu), seega tuleks kuukaupa maksmine sinu jaoks kallim kui kohe kogu aastamakset tasudes.
- Tasub teada, et sa ei pea kaskokindlustust ostma sellest kindlustusseltsist, mille pakkus välja liisingufirma, vaid võid seltsi ise valida. Küll aga pead jälgima, et kindlustatud saaksid kõik riskid, mille vastu liisingulepingus on kohustus kindlustada. Liisitud autode puhul on nendeks riskideks reeglina vargus, vandalism, röövimine, õnnetusjuhtum ja tulekahju. See võib tähendada, et nn osakaskot sõlmida pole võimalik, vaid tuleb valida maksimaalse kindlustuskaitsega nn superkasko või täiskasko leping. Kindlustusmakse tasumisel arvuta, kas tuleb hinnaerinevus siis, kui maksad aastase lepingu eest kuukaupa, kvartaalselt või tasud korraga kogu aastase kindlustusmakse.
- Auto hindamisakt. Kui olete otsustanud osta kasutatud sõiduki eraisiku käest, siis liisingfirma võib küsida sõiduki hindamisakti.
- Muud kulud nagu näiteks kulud, mis on seotud sõiduki registreerimisega.