Krediiti või laenu, mida krediidiasutused ehk pangad ning krediidiandjad ja -vahendajad pakuvad tarbijatele, kas sissetuleku, teise eraisiku käenduse või pangas oleva hoiuse tagatisel, nimetatakse tarbijakrediidiks. Sõltuvalt krediidipakkujast võib sellise laenu nimetuseks olla ka näiteks „remondilaen“, „autolaen“, „reisilaen“ vms. Tarbijakrediidiks on iga laen, mida annab litsentseeritud krediidipakkuja tarbijatele. Seega on tarbijakrediidiks ka järelmaks, autoliising ja hüpoteekkrediit.
Eesmärk
Tarbijakrediiditooteid on mitmeid. Tagatiseta tarbijakrediiti võidakse kasutada erinevatel eesmärkidel. Näiteks võetakse krediiti eluaseme remondiks, oma ettevõttesse paigutamiseks, reisimiseks jne. Järelmaksu, kui ka ühte tarbijakrediiditoodet, kasutatakse näiteks tehnika, mööbli või auto ostmiseks, hariduse finantseerimiseks, hambaraviks jne.
Tingimused
Tarbijakrediiti pakuvad nii krediidiasutused ehk pangad kui ka litsentseeritud krediidiandjad ja -vahendajad. Erinevate krediidipakkujate tingimused – näiteks intress, tähtaeg, tagasimaksmise kord ja lepingutasu võivad olla küll väga erinevad, kuid vastavalt võlaõigusseadusele peavad kõik tarbijakrediidi pakkujad kinni pidama krediidi kulukuse määra ülempiirist.
Lisaks krediidi kulukuse määra ülempiirist kinnipidamisele peab tarbijakrediidi pakkuja andma Sulle enne lepingu sõlmimist Euroopa tarbijakrediidi standardinfo teabelehe, kus on kirjas Sulle pakutava krediidi suurus, intressimäär aastas, krediidi kulukuse määr, muud lisanduvad tasud, viivised ja teised võlgnevusega seotud tasud, lepingu kestvus jne. Kuna teabelehe vorm peab igal krediidipakkujal olema ühtse vormiga, teeb see erinevate laenupakkumiste võrdlemise hõlpsamaks.