Vabatahtlikku kindlustuslepingut sõlmides on oluline tutvuda lepingutingimustega ja seal olevate välistustega

8. aprill 2020

Teatud olukordades tekib kindlustusseltsil õigus hüvitist vähendada või sellest keelduda.

Kuivõrd vabatahtliku kindlustuse puhul määratakse omavaheline kindlustussuhe kindlustuslepinguga, tuleb erilist tähelepanu pöörata just sellele, millised on välistused ehk olukorrad, mil kindlustusseltsil tekib õigus kindlustushüvitist vähendada või selle maksmisest keelduda.

Vabatahtliku kindlustuse puhul ei tulene kindlustuslepingu sõlmimise kohustus seadusest ning lepingu sõlmimise eelduseks on inimese enda huvi kaitsta ennast ettenägematutest ja ootamatutest sündmustest tulenevate kahjulike tagajärgede eest. Vabatahtlik kindlustus on näiteks reisikindlustus, õnnetusjuhtumi kindlustus, kodukindlustus ja kaskokindlustus.

Kindlustustingimustes on kirjas kogu kindlustuslepingu kohta käiv informatsioon - kindlustuslepingu mõisted ja sisu, muuhulgas ka see, mida peetakse kindlustusjuhtumiks, mille toimumise korral tekib kindlustusandjal kohustus kindlustusvõtjale tekkinud kahjusid hüvitada ning millised on välistused, mis annavad aluse kindlustushüvitise maksmisest keelduda. 

Loe rohkem tähelepanekuid seoses vabatahtliku kindlustuslepinguga.

Rohkem uudiseid

Eesti Pank ja Finantsinspektsioon kutsuvad laupäeval, 18. mail 2024 Eesti Panga muuseumisse (Estonia pst 11) traditsioonilisele rahatarkuse perepäevale ja muuseumiööle. Päevas on mängu ehk kell 11–16 toimuval perepäeval on fookuses rahatarkuse õppimine läbi mängu, sest just nii jääb õpitu kõige paremini meelde. Külastajad on oodatud osalema nii MTÜ Ettevõtlusküla peremängus „Minu raha“ kui ka…
Finantsinspektsioon tegeleb riiklikul tasandil finants ehk rahaasjadega seotud järelevalvega ja rahaga seotud kriisiolukordade lahendamisega. Finantsinspektsiooni poole tasub pöörduda, kui oled mõne finantsteenuse osutajaga (näiteks pank, kindlustus, laenuandja, investeerimisfond jt) rahulolematu või ei suuda te omavahel kokkuleppeni jõuda. 2023. aastal esitati Finantsinspektsioonile...
Riigikogu lauale on jõudnud krediidiinkassode ja -ostjate seaduse eelnõu, mis muudab oluliselt senist inkassoturu toimimist ja toob krediidiinkassod Finantsinspektsiooni järelevalve alla, mis muudab krediidivõlglastega suhtlemise pikas plaanis õiglasemaks. Kogu inkassoturg ei lähe järelevalve alla. Lihtsustatult öeldes läheb Finantsinspektsiooni järelevalve alla vaid see osa inkassoettevõtetest…