Väljamaksed teisest sambast lahkujatele tehakse septembri jooksul

1. september 2021

Märtsi lõpuks pensioni teisest sambast lahkumiseks avalduse esitanud inimestele algab väljamaksete tegemine alates 2. septembrist ja väljamaksed tehakse esimesel võimalusel. Pensionikeskus on avaldanud Finantsinspektsioonile, et juhul, kui isiku esitatud pangakonto andmed on ebakorrektsed või esinevad muud erakorralised asjaolud, võib väljamaksete tegemine võtta aega kauem, kuid toimub septembrikuus. Protsessi haldab Pensionikeskus. 

Väljamakse saaja saab ka ise kaasa aidata, et raha laekuks võimalikult vara ning et võimalike probleemide korral saaks Pensionikeskus väljamakse saajaga kiirelt ühendust võtta - kontrollides üle, kas pangakonto on avatud krediidiasutuses, kas konto number on õige ja kontaktandmed Pensionikeskuses uuendatud. 

Pensionikeskuse teatel ei sõltu väljamaksed tähestikust ega avalduse tegemise ajast. Inimesed saavad kätte korraga kogu summa, millelt on maha võetud tulumaks 20 protsenti. Osakute tagasivõtmisel kasutatakse seda fondiosaku puhasväärtust, mille pensionifondi valitseja arvutab välja 1. septembril 31. augusti kohta.

Kokku makstakse pensionifondidest septembrikuu jooksul välja umbes 1,32 miljardit eurot ning väljamaksed laekuvad 149 260 inimese kontole.

Selleks, et septembri alguse osakute vahetamise ning raha väljamaksmise protsessid sujuvalt ning katkestusteta läbi viia, sulgeb Pensionikeskuse oma iseteeninduskeskkonna ajavahemikus 1. september kell 12.00 kuni 2. september kell 14.00. Selle aja jooksul kuvatakse Pensionikeskuse iseteeninduskeskkonnas vastav teade.

Lisainfot väljamaksete kohta vaata Pensionikeskuse kodulehelt.

Rohkem uudiseid

1810.21
Finantsinspektsioon ja Teeviit korraldasid noortele ajavahemikus 6.-26. september videokonkursi “Minu rahanipid” . Konkursi eesmärgiks oli tõsta noorte finantsteadlikkust ning jagada inspireerivaid mõtteid ja ideid rahaga majandamisest. Konkursi žürii valis finaali üheksa lühivideot. Võitjaks ning peaauhinna nutitelefon iPhone 12 Pro saajaks valiti Türilt pärit Kai-Melli Kapten. Konkursi žürii…
1210.21
Finantsinspektsioon ja Eesti Pank kutsuvad õpetajaid traditsioonilisele, koolivaheajal toimuvale seminarile, kus räägitakse investeerimisest ja sellega seotud riskidest ning petuskeemidest. Lisaks tehakse seminaril ülevaade Eesti ja euroala majandusest. Seminar toimub 25. oktoobril kell 10–12 Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11, Tallinn) eestikeelsena ja kell 13-14.30 venekeelsena. Kohapeal...
2809.21
Finantsinspektsioon ostis koostöös partneritega raamatukogudele üle poole tuhande rahatarkuse raamatu, mille vastu inimesed on ise huvi tundnud. Üheks selliseks raamatuks, mida sooviti ja mida ostis inspektsioon, on “Tom õpib rahamängu”. Kokku osteti koos partneritega inimeste rahatarkuse kasvatamiseks raamatukogudele ligi 600 raamatut, millest Finantsinspektsiooni panus oli 115 raamatut "Tom…