Väljamaksed teisest sambast lahkujatele tehakse septembri jooksul

1. september 2021

Märtsi lõpuks pensioni teisest sambast lahkumiseks avalduse esitanud inimestele algab väljamaksete tegemine alates 2. septembrist ja väljamaksed tehakse esimesel võimalusel. Pensionikeskus on avaldanud Finantsinspektsioonile, et juhul, kui isiku esitatud pangakonto andmed on ebakorrektsed või esinevad muud erakorralised asjaolud, võib väljamaksete tegemine võtta aega kauem, kuid toimub septembrikuus. Protsessi haldab Pensionikeskus. 

Väljamakse saaja saab ka ise kaasa aidata, et raha laekuks võimalikult vara ning et võimalike probleemide korral saaks Pensionikeskus väljamakse saajaga kiirelt ühendust võtta - kontrollides üle, kas pangakonto on avatud krediidiasutuses, kas konto number on õige ja kontaktandmed Pensionikeskuses uuendatud. 

Pensionikeskuse teatel ei sõltu väljamaksed tähestikust ega avalduse tegemise ajast. Inimesed saavad kätte korraga kogu summa, millelt on maha võetud tulumaks 20 protsenti. Osakute tagasivõtmisel kasutatakse seda fondiosaku puhasväärtust, mille pensionifondi valitseja arvutab välja 1. septembril 31. augusti kohta.

Kokku makstakse pensionifondidest septembrikuu jooksul välja umbes 1,32 miljardit eurot ning väljamaksed laekuvad 149 260 inimese kontole.

Selleks, et septembri alguse osakute vahetamise ning raha väljamaksmise protsessid sujuvalt ning katkestusteta läbi viia, sulgeb Pensionikeskuse oma iseteeninduskeskkonna ajavahemikus 1. september kell 12.00 kuni 2. september kell 14.00. Selle aja jooksul kuvatakse Pensionikeskuse iseteeninduskeskkonnas vastav teade.

Lisainfot väljamaksete kohta vaata Pensionikeskuse kodulehelt.

Rohkem uudiseid

0809.21
KÜSIMUSED JA VASTUSED VÄLJAMAKSETE KOHTA 1. Millal toimuvad väljamaksed neile, kes esitasid kindlustusandjatele avalduse pensionilepingu üles ütlemiseks? Kogumispensioni seaduse kohaselt lõpeb pensionireformi käigus ülesöeldud pensionileping 2021. aasta 31. augustil ja kindlustusandja maksab pensionilepingus kokkulepitud tagastusväärtuse kindlustusvõtjale välja hiljemalt 2021. aasta 30.…
0309.21
Kas säästa või koguda? Kas teha tööd või loota vanemate rahakotile? Kas hoida säästud hoiupõrsas või pangas intresse kogudes? Kas unistada suurelt ja loota heale õnnele? Alati on keegi, kes teab midagi meist paremini. Kogume need head ideed kokku. Teeviit ja Finantsinspektsioon kutsuvad kõiki noori vanuses 7-19 eluaastat üles jagama oma rahanippe lühivideotes. Konkursi eesmärk on tõsta noorte...
0209.21
KÜSIMUSED VÄLJAMAKSETE KOHTA 1. Kes tegeleb väljamaksmisega? Väljamaksmist pensionifondidest teostab Pensionikeskus . 2. Millal toimuvad väljamaksed pensionifondidest? Pensionikeskuse teatel algasid väljamaksed pensionifondidest 2. septembril. Erandjuhtumitel võib raha laekumine võtta rohkem aega. Näiteks siis, kui lahkumisavalduses oli märgitud vale konto, samuti kui isiku suhtes on…