Enne investeerimist veendu pakkuja usaldusväärsuses

14. aprill 2021

Peale teise samba reformi on mõned inimesed otsustanud raha teisest sambast välja võtta ning seda investeeringuteks või muude vajaduste katteks kasutada. Kuid enne otsuste langetamist tasub uurida investeerimispakkuja tausta ja veenduda tema usaldusväärsuses.

Finantsinspektsioon teeb järelevalvet finantssektori ettevõtete üle, kellele ta on andnud tegevusloa. Seda, kas ettevõttele on antud tegevusluba, saab kontrollida Finantsinspektsiooni kodulehel olevast turuosaliste registrist.

Tasub arvestada, et juba praegu pensioniraha kasutusele võtmine ja selle investeerimine läbi mõne vastava pakkuja on riskantne, sest osakute puhasväärtus võib praegu ja tegeliku väljamaksmise hetkel erineda, nii väärtuse suurenemise kui ka kahanemise suunas. Praegu ahvatlevana tunduv pakkumine võib pikas plaanis olla hoopis kahjulik. Samuti tasub arvestada tasudega ehk kogukuluga, mis sellise tegevusega kaasnevad ning enda jaoks läbi mõelda, kas juhul kui tegelik väljamakse on väiksem kui juba investeeritud summad, on võimalik täiendavad väljaminekud igakuiste sissetulekute arvelt katta.

Enne investeerimisotsuse langetamist tasub konsulteerida spetsialistiga ning uurida põhjalikult investeerimisteenust pakkuva ettevõtte tausta. Kui on investeerimispettuse kahtlus või on investeeritud läbi tegevusloata ettevõtte, saab vajaduse korral pöörduda politseisse.

Loe lisa investeerimisega alustamise kohta minuraha.ee tarbijaveebist.

Kuula investeerimispettustest siit.

Rohkem uudiseid

0607.21
6. juulil kell 9.30 korraldab Finantsinspektsioon veebiseminari “Petuskeemide ja finantskelmuste ohtlik maailm”, kus oma ala eksperdid jagavad soovitusi ja nippe aina kavalamaks muutuvate kelmide vältimiseks, selgitavad kuhu häda korral pöörduda ning arutlevad ka tänase karistusraamistiku kitsaskohtade üle. Politsei- ja Piirivalveameti majanduskuritegude büroo juhi Leho Lauri sõnul teevad praegu…
2906.21
Finantsinspektsioon korraldas 6. juulil veebiseminari, kus jagati praktilist nõu, kuidas hoiduda finantskelmuste ja petuskeemide ohvriks langemise eest. Seminari kava: Pangaliidu juht Allan Parik rääkis sellest, kui tihti esitlevad kelmid end pangaametnikena, ning koodidest ja salasõnadest, mida selliste kõnede tegijatele kunagi anda ei tohi. Politsei- ja Piirivalveameti majanduskuritegude büroo…
0306.21
Finantsinspektsiooni sunni rakendamise osakonna juht Janar Stamm rääkis Äripäeva raadios turumanipulatsiooni tagamaadest ning selgitas, kuidas manipulatsiooni vältida. Eesti inimesed investeerivad börsil aina aktiivsemalt ning otsivad teadlikult rahale parimat väljundit. Janar Stamm Finantsinspektsioonist selgitas, mida tähendab turumanipulatsioon ning kuidas seda vältida. Kuula intervjuud SIIT.