Finantsinspektsioon ostis koolidele rahatarkuse raamatuid

12. Mai 2022

Finantsinspektsioon ostis koos Rahandusministeeriumi ja teiste partneritega 56 koolile üle Eesti pea 1400 rahatarkuse raamatut. Inspektsioon soetas finantsaudiitori Tarvo Vaarmetsa kaasautorlusega raamatut “Rahaedu põhimõtted”.

Raamat “Rahaedu põhimõtted” on kirjutatud kolme doktorikraadiga investori Kristjan Liivamägi, Tõnn Talpsepa ja Tarvo Vaarmetsa poolt. Raamatut võib lisaks niisama lugemisele kasutada koolides ka õpikuna.  “Koolideski kasutamiseks sobilik rahatarkuse õpik koondab sisuliselt kõike, mida rahatargaks eluks on vaja teada. Raamat aitab luua süsteemse lähenemise oma rahaasjadele, keskendudes muuhulgas sellele, kuidas luua toimiv rahaasjade süsteem, kuidas investeerimiseks raha leida, kuidas edukalt investeerida, milliseid laene on rahaedu suurendamiseks mõistlik kasutada, kas kodu on kasulik pigem osta või üürida ning paljud muud sarnast,” iseloomustas Vaarmets raamatut.

“Raha ei ole elus küll kõige tähtsam, ent raha roll igaühe elus on siiski vägagi suur.  Rahatarkuse omandamine on õnneks põnev ja eluline. Motivatsiooni peaks lisama asjaolu, et heal tasemel rahatarkus aitab luua mõnusamat elu. Kui oskad raha kontrollida, seda oskuslikult kasutada, on selgelt vähem ka rahaga seotud probleeme ja konflikte. Rohkem raha tähendab ka rohkem võimalusi oma soovide ja unistuste ellu viimiseks,” lisas Vaarmets.

Projektiga on plaanis jätkata ja Rahandusministeeriumi rahatarkuse spetsialisti Bret Klemmi sõnul võiksid kõik koolid raamatukogusid ka edaspidi teavitada raamatutest, mida juurde vaja oleks. “Andke sellest kindlasti märku. Kogume info kokku, et soovitud rahatarkuse raamatud ka edaspidi kõigi huvilisteni jõuaksid,“ ütles Bret Klemm.

Koolidesse saadetud raamatute hulgas olid Riin Tuttelbergi „Tom õpib rahamängu“ (algklassid), Bodo Schäferi „Koer nimega Money“ (4.–6. klassid), Mihkel Trumani „Kuidas saada rahatargaks“ (7.–9. klassid) ning gümnaasiumiõpilastele sobivad Kristi Saare „Kuidas alustada investeerimisega“, Jaak Roosaare „Rikkaks saamise õpik“ ning Kristjan Liivamägi, Tõnn Talpsepa ja Tarvo Vaarmetsa „Rahaedu põhimõtted“. Samuti saadeti koolidesse Facebooki grupi „Kogumispäevik“ põhjal kirjutatud 608 samanimelist raamatut.

Eelmise aasta septembris viidi toetajate abiga keskraamatukogudesse 600 rahatarkuse raamatut, detsembris saatis rahandusministeerium kooliraamatukogudesse 150 raamatut.  Raamatute ostmisele panid õla alla Finantsinspektsioon, Swedbank ning Finance Estonia liikmed Bondora, IPF Digital, Finora Capital, Inbank, EstateGuru, PlusPlus Capital, Fresh Finance Group, BB Finance ja Redgate Capital. Täname ka Eduruut OÜ ja Printon Kirjastuse meeskondi.
 

Rohkem uudiseid

3005.23
Ajal, kui inflatsioon närib rahakotti ja intressimäärade tõus peatumismärke veel ei näita, võib inimestel tekkida raskusi igakuiste laenumaksete tasumisel. Kui selline olukord tekib, siis tuleb krediidiandjaga koheselt ühendust võtta ja sobiv lahendus leida, sest makseraskuste leevendamiseks on olemas erinevaid võimalusi. Intressimäärad on tõusnud viimase kahe aasta jooksul oluliselt. Laenude...
2605.23
Autoliisingut valima hakates on kasulik endale kõigepealt selgeks teha erinevad liisingutüübid, milleks on kasutusrent ja kapitalirent. Vastavalt sellele, kas on soov pärast liisingu lõppemist saada auto omanikuks või mitte, tuleb valida üks või teine. Kapitalirent sobib eelkõige autoostu soovi korral. Liisinguvõtja ei pea kohe autot välja ostma, vaid saab liisinguperioodi jooksul igakuiste...
1805.23
Aina enam räägitakse investeerimismaailmas ühest võimsast tööriistast – liitintressist –, tänu millele võib aja jooksul kasvatada ka väikestest säästudest suured säästud. Mis ikkagi on liitintress ja kuidas see enda kasuks tööle panna? Liitintress tähendab sisuliselt seda, et raha hoiustades ei võta me kohe neilt laekuvaid intresse välja, vaid jätame ka sisse tulnud raha protsente koguma. Ehk...